Sneakersy to typ buta sportowego, który zrobił furorę w ciągu ostatnich paru lat. Szczególnie przypadł do gustu młodym ludziom. Butami typu sneakers interesują się zarówno dziewczyny, jak i chłopacy. Buty te są szalenie popularne wśród nastolatków, ale chętnie sięgają po nie także dwudziestoparolatkowie a nawet osoby po trzydziestce, które upodobały sobie styl smart casual.

Buty sneakers prezentują się bardzo efektownie. W sklepach znajdziesz zarówno modele typowo młodzieżowe – pełne kolorów i efektownych zdobień, jak i bardziej wyważone rozwiązania, które znakomicie będą pasować nawet do pracy czy na spotkanie z klientem. Jak wspomnieliśmy, sneakersy można z powodzeniem wykorzystać do stworzenia stylizacji smart casual. Załóż je do marynarki i t-shirtu.

Możesz zastosować przy tym klasyczne metody dobierania ubioru, np. buty pod kolor paska. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by założyć obuwie dopasowane kolorystycznie do koszulki. Możesz kupić buty sneakers na płaskiej podeszwie lub na koturnie.

Ich cechą charakterystyczna jest właśnie gruba podeszwa. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele, które zakrywają kostkę. Można je dostać zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Sneakersy są też dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na to, by optycznie wydłużyć sylwetkę.

Gruba podeszwa sprawia, że sylwetka się podnosi i wygląda bardziej atrakcyjnie. Sneakersy pasują zarówno do jeansów typu slim, jak i krótkich spodenek. W odważniejszych stylizacjach można spróbować połączenia z sukienką.