Najczęściej, gdy widzisz osoby noszące mokasyny, nad linią butów widoczna jest goła kostka. Taki sposób jest też często uważany za jedyny słuszny. Przyjęło się, że do mokasynów nie nosimy skarpet.

Jednak jeśli starasz się bardziej interesować modą, być może wiesz, że nie ma nic złego w połączeniu mokasynów ze skarpetkami. Wybór powinieneś uzależnić przede wszystkim od tego, jaka pogoda panuje na zewnątrz i jaka jest pozostała część Twojego stroju. Jeśli lato się kończy i wybierasz się gdzieś chłodnym wieczorem, zakładanie mokasynów na gołą stopę może wyglądać dość komicznie.

Modna stylizacja powinna być doceniona, ale bywa karykaturalna, gdy widać, że starasz się na siłę nosić modne zestawienia, chociaż pogoda sprawia, że trzęsiesz się z zimna. W takim wypadku jednak lepiej pomyśleć o skarpetach. Skarpety warto założyć również wtedy, gdy chcesz ubrać się bardziej elegancko.

Klasyczna elegancja wymaga, by stopa była zasłonięta. Jeśli zakładasz np. penny loafers do klasycznego garnituru, pamiętaj o dobraniu odpowiednich skarpetek.

Dodajmy, że nie wszystkie mokasyny wyglądają dobrze ze skarpetami. Najlepiej sprawdzają się pod tym względem eleganckie wersje butów, takie jak wspomniane pensówki lub tassel loafers. Z kolei brak skarpet jest zalecany dla mokasynów dla kierowców oraz typu żeglarskiego.

Dla większej wygodny możesz też założyć krótkie skarpetki, które nie wystają z buta. Łatwiej będzie utrzymać buty w dobrym stanie, a mimo odsłoniętej kostki będzie Ci też cieplej.

www.polskieczesci.pl