W sklepach znajdziesz wiele modeli butów sportowych od popularnych marek. W ostatnim czasie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się obuwie Air Max oraz New Balance, ale dalej wiele osób sięga też po Adidasa, Pumę czy Reebok.

Która z tych marek sprawdzi się najlepiej? Jeśli zapytasz fana którejś z nich, z pewnością usłyszysz, że to właśnie ta jedna marka jest najlepsza. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od modelu i indywidualnych preferencji.

Wytrzymałość butów jest podobna, a wygląd buta to już kwestia gustu. Poza tym zawsze w grę wchodzi przywiązanie do marki.

Trzeba przyznać, że jak już się kupi dwa, trzy razy buty New Balance, to przy kolejnych zakupach chętnie korzysta się ze sprawdzonego rozwiązania – o ile oczywiście obuwie się spisało. Poza wyborem samych butów, trzeba też się zastanowić w jaki sposób dopasować buty do reszty garderoby.

Czy obuwie sportowe można zakładać jedynie do luźnego stroju? Są też zwolennicy teorii, że „adidasy” nadają się jedynie do aktywności sportowej, a noszenie ich na co dzień jest pogwałceniem zasad dobrego ubierania się. Oczywiście są to raczej skrajne poglądy zwolenników klasycznych stylizacji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć buty sportowe do luźniejszej marynarki, a do tego włożyć koszulkę zgodna z kolorem obuwia. Takie zestawienia klasycznych elementów garderoby z butami sportowymi jest najczęściej nazywane „smart casual”.

To styl, który może się sprawdzić zarówno w sytuacjach nieoficjalnych, jak i podczas pracy w korporacji.