Wreszcie udało Ci się kupić buty zimowe? A możesz nareszcie przyszła przesyłka z najmodniejszym obuwiem sezonu? Nawet jeśli wybrałeś właściwy numer, nie oznacza to niestety, że buty będą od razu tak wygodne, jak powinny. Właściwie to może się zdarzyć, że będą Cię mocno obcierać, uciskać a dłuższy spacer zacznie być przyczyną dużego dyskomfortu i drobnych zranień.

Nikt nie chce chodzić w takich butach – pytanie więc co zrobić, żeby były wygodniejsze? Wymiana na inny rozmiar może nic nie dać, bo czasem but wydaje się wygodny podczas przymierzania, a dopiero w trakcie użytkowania okazuje się, czy jest faktycznie komfortowy. To oznacza, że możesz przymierzać buty w sklepie, ale tak naprawdę dopiero po kilku dniach od zakupu wyjdzie na jaw czy obuwie jest do Ciebie dobrze dopasowane.

Jeśli nie jest, możesz zastosować proste triki, aby nie cierpieć podczas spacerów. Przede wszystkim dobrze jest zapomnieć o wychodzeniu w nowych butach od razu na dłuższe spacery.

Dobrze jest stopniowo rozchodzić buty. Na początek możesz je zakładać nawet na kilku minut i ostrożnie pochodzić w nich w domu.

Potem wybierz się na krótkie wyjście do sklepu, a po kilku takich krótkich spacerach będzie można zacząć korzystać z obuwia w pełni. Ponadto dobrze jest stosować kosmetyki łagodzące i zmiękczające na stopy.

Same buty możesz natomiast „rozmasowywać”, by materiał się uelastycznił i lepiej dopasował do kształtu stopy. W niektóre materiały można też wcierać alkohol dla zmiękczenia.

Jeśli buty stracą sztywność, nie będą tak bezlitosne dla stóp.

www.azswsgk.pl