Gdy zaczyna padać śnieg, a Twoje stopy marzną w obuwiu sportowym, czas najwyższy kupić buty zimowe. Niestety kupowanie w pośpiechu ma tę wadę, że nie zdążysz dobrze przemyśleć decyzji. Tymczasem jest kilka cech butów, o których trzeba pamiętać podczas wybierania obuwia na zimę.

Buty w tym okresie mają się nie tylko dobrze prezentować, ale przede wszystkim chronić przed zimnem. Wprawdzie wiele osób jest w stanie poświęcić dla modnego wyglądu nawet zdrowie, jednak nie zalecamy takiego podejścia. Dlaczego by nie wybrać butów, które dobrze wyglądają, a do tego zapewniają odpowiednią ochronę w warunkach zimowych? Zacznijmy od tego, że z góry warto odrzucić wszelkie obuwie, które nie zasłania nawet kostki.

Modne jest chodzenie z odsłoniętą kostką – ale nie ma się co oszukiwać, zimą wygląda to po prostu głupio. Wysokie buty z wciągniętymi nogawkami też prezentują się bardzo dobrze, a nie grożą odmrożeniem. Wybieraj więc jedynie wśród wyższych modeli – wszystko co przypomina trampki, mokasyny czy „adidasy” odpada w okresie zimowym.

Drugą kluczową kwestią jest grubość podeszwy. Niektóre buty proponowane przez producentów na zimę mają dość cienką podeszwę, a i pozostała część buta nie zapewnia dobrej ochrony przed zimnem. Wówczas nawet w wysokich butach będzie Ci po prostu zimno.

Gruba, sztywna podeszwa jest o wiele lepszym wyborem. Skutecznie izoluje stopę od mroźnego gruntu. Jeśli to rozwiązanie nie będzie dla Ciebie wystarczające, możesz zaopatrzyć się w dodatkowe wkładki ocieplające do butów.

www.wcudzychbutach.pl