Dawniej sukienki były kojarzone jedynie z eleganckimi kreacjami i żadne połączenia z obuwiem sportowym nie wchodziły w grę. Aktualnie moda się zmieniła, a zestawienie sukienki z butami biegowymi czy trampkami już nikogo nie dziwi. Ba, jest to rozwiązanie często spotykane i bardzo modne.

Pytanie, jakie trampki będą najlepiej pasować do wiosennej sukienki? Najmodniejsze rodzaje trampek to aktualnie dwie skrajności. Z jednej strony dziewczyny chętnie sięgają po krótkie buty, które odsłaniają kostkę, a z drugiej popularnością cieszą się buty długie, które zasłaniają znaczną część łydki. Do sukienki zdecydowanie lepiej pasują krótkie modele.

Możesz też postawić na typowo damskie modele trampek, które zakładane są bez żadnego wiązania. One również będą doskonale wyglądać w połączeniu z sukienką, jak i praktycznie z każdą odzieżą casualową. Najtańsze trampki kupisz za kilkadziesiąt złotych, jednak warto zawsze zwrócić uwagę na grubość podeszwy.

Zbyt cienkie podeszwy mogą się szybko zniszczyć, a chodzenie bywa niekomfortowe – wystarczy, że wejdziesz na deptak wyłożony nierówną kostką lub kamieniami i stopy zaczną boleć. Grube podeszwy są zdecydowanie bardziej uniwersalne. Trampki lub tenisówki z pewnością warto mieć w szafie.

To buty, które znakomicie się nosi na co dzień. Są lekkie, wygodne i doskonale pasują do wielu strojów. Możesz je zakładać do jeansów, legginsów czy wspomnianej sukienki.

Trampki nadają się do wyjścia do sklepu i do znajomych albo na luźną imprezę. A jeśli pracujesz w firmie, gdzie nie obowiązuje ścisły dress code, to i praca w trampkach będzie dobrym rozwiązaniem.