Sztyblety to uniwersalne buty, które mogą się sprawdzić zarówno w formalnych, jak i nieformalnych sytuacjach. Na początku były znane przede wszystkim wśród miłośników jazdy konnej, ale też chętnie korzystano z nich jak z butów codziennych. Ich największa popularność przypada na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XIX wieku. Jak wyglądają sztyblety? To dość wysokie buty za kostkę.

Zakłada się je przez wsuwanie, a w czynności tej pomaga specjalna wkładka. Sztyblety to wyraziste buty dla eleganckich mężczyzn. Sztyblety są też solidnym butami. Możesz liczyć na to, że nie rozpadną się nawet po kilku sezonach.

Sztyblety dobrze zniosą polskie warunki pogodowe. Można je bez obaw nosić zimą lub jesienią. Warto na nie postawić tym bardziej, że to buty, które będą świetnie pasować zarówno do casualowych stylizacji, jak i bardziej oficjalnych kreacji. Sztyblety możesz dobrać na jeansów, koszuli i płaszcza, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć je na nogach podczas chodzenia w mniej oficjalnym garniturze.

Jak widać, są to doskonałe buty dla osób, które chcą wyglądać dobrze, ale jednocześnie nie mają środków na to, by zafundować sobie kilka par na różne okazje. Nie każdy też lubi dobierać ubrania za każdym wyjściem z domu. Jeśli cenisz praktyczne rozwiązania, sztyblety będą świetnym wyborem. Oczywiście sztyblety wymagają odpowiedniej dbałości.

To jednak cecha wszystkich solidnych butów, które nie mają charakteru sportowego. Przyda się regularne czyszczenie i pastowanie.